ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

ظروف یکبار مصرف ظروفی هستند که فقط برای یکبار استفاده طراحی و تولید شده اند. از آنجا که برای هر بار مصرف کردن غذا مراکز طبخ نیازمند تهیه مجدد این ظروف می باشند، لذا قیمت این ظروف اهمیت فوق العاده ای جهت کسب سود مناسب از فروش غذا پیدا می کند. تولید کنندگان و کارخانجات تولید ظروف یکبار مصرف همواره به فکر تولید ظروف ارزانتر و سبک تر هستند تا قیمت تمام شده محصول را تا حد ممکن پایین بیاورند. در بین این ظروف تولید شده و عرضه شده ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از دسته اولین ظروفی بود ک به صورت انبوه تولید شد و به بازار عرضه گردید. اما این ظروف بدلیل اینکه بسیار نازک بوند شرایط نامناسبی را از نظر سلامت غذا و بهداشت بوجود می آوردند. زیرا تماس غذای گرم با پلاستیک سبب حل شدن پلاستیک در غذا و ایجاد   بیماری های فراوان و بروز خطر ابتلا به سرطان در انسان می شد. با اطلاع رسانی های عمومی وزارت بهداشت و رسانه ها در مورد ظروف پلاستیکی کم کم این ظروف جای خود را در بازار پر سود خود از دست داده و برادر آن یعنی ظروف فومی درب دار جای خود را در بازار باز کرد. اما این ظروف بر خلاف تصور عامه مردم مشکل اصلی را حل نکرده و باز هم در تماس با غذای داغ باعث ایجاد بیماری می شود.

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی
ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای سلامتی زیان آور است

 

ظروف یکبار مصرف فومی همانند ظروف پلاستیکی می باشد!
ظروف یکبار مصرف فومی همانند ظروف پلاستیکی می باشد!

 

راه حل دیگر استفاده از ظروف گیاهی و آلومینیومی می باشد. همه می دانیم که قیمت ظروف آلومینیومی در مقایسه با فوم و پلاستیک بالاتر است. این ظروف بدلیل استفاده از آلیاژ فلز آلومینیوم قیمت تمام شده بالاتری دارد و سرعت تولید کمتر و در نهایت سود کمتری دارد. اما سلامت جامعه و تامین غذای سالم برای مردم اهمیت بسیار بالاتری نسبت به اختلاف قیمت جزئی این ظروف دارد. اگر جامعه به این بینش برسد که ظروف یکبار مصرف سالم را جایگزین ظروفی کند که سلامت جامعه را به خطر می اندازد، می توانیم جامعه ای سالم و با نشاط داشته باشیم.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی آمستریس با هدف تولید محصولات بهداشتی و با کسب نشان سیب سلامت در این راه قدم گذاشته است و سعی دارد سلامت جامعه را ارتقاء دهد.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی سالم است و باعث بیماری نمی شود
ظروف یکبار مصرف آلومینیومی سالم است و باعث بیماری نمی شود!

 

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به غذا آسیب نمی زند
ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به غذا آسیب نمی زند

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *